Zacznij tworzyć inspirujące i przekonujące prezentacje!

Kurs podstaw Storytellingu Danych to zestaw procesów, narzędzi i technik, dzięki którym podniesiesz jakość i skuteczność swoich prezentacji.

Czy zastanawiałeś się, ile informacji dociera do nas każdego dnia?

Na początku 2020 roku ilość danych na świecie oszacowano na 44 zetabajty. Zettabajt to 1000 bajtów do potęgi siódmej.

Niewiele Ci to mówi? Cóż, być może bardziej zobrazujesz sobie ogrom tej liczby, gdy powiem Ci, że liczba bajtów w cyfrowym wszechświecie w 2020 roku była 40 razy większa niż liczba gwiazd w obserwowalnym wszechświecie.

Im więcej informacji do nas dociera, tym mniej możemy ich faktycznie przetworzyć. Nasze mózgi chcą zrozumieć wszystkie dane, jednak po prostu nie mogą. Odfiltrowują więc większość z nich.

Zapewne znasz uczucie "wyłączania się" w trakcie słuchania lub czytania prezentacji przeładowanych danymi. Jest to zjawisko znane pod nazwą "Attention Crash", przez które dotychczasowe sposoby informowania, komunikowania nie tylko stają się mniej efektywne, ale często przestają być w ogóle skuteczne.

Jak skutecznie prezentować dane?

Prezentując oferty, dane, raporty, zwykle robimy to tak jak zawsze. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile prezentowanych przez ciebie informacji, zostanie faktycznie zapamiętane przez twoich odbiorców?

Umiejętność przekazywania danych w sposób zrozumiały i przekonujący jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz ją poznać i rozwinąć stosując Storytelling Danych.

Kurs Storytellingu Danych online

Twórz lepsze prezentacje

Podstawowy kurs Storytellingu Danych to skondensowana wiedza i praktyczne narzędzia, dzięki którym szybko i łatwo zaczniesz budować lepsze prezentacje.

Skondensowana forma

Kurs jest podzielony na 15 krótkich lekcji. Całość materiału obejrzysz w 45 minut. Możesz do niego wracać zawsze, kiedy budujesz nową prezentację. 

Maksimum wiedzy

Kurs zawiera wszystko czego potrzebujesz, aby od razu zacząć budować prezentacje w oparciu o proces Storytellingu Danych.

Materiały dodatkowe

Wraz z dostępem do kursu otrzymasz zestaw materiałów dodatkowych, przyspieszających proces budowania prezentacji opartych o dane.

Dla kogo jest Storytelling Danych?

Szkolenie podstaw Storytellingu Danych jest dla Ciebie, jeśli częścią Twojej pracy jest prezentowanie danych, analiz lub raportów. Sprawdzi się szczególnie dobrze, jeżeli mierzysz się z następującymi wyzwaniami...

Trudne prezentacje

Prezentujesz trudne i skomplikowane dane. Chciałbyś, aby były one czytelne i łatwe w odbiorze dla osób z mniejszą wiedzą techniczną i analityczną.

Wolisz analizować niż prezentować

Czujesz się pewniej w analizie danych niż opowiadaniu o nich. Trudno Ci wyrazić swój punkt widzenia oraz utrzymać uwagę odbiorców.

Brak Ci charyzmy

Czasami zazdrościsz innym ludziom ich charyzmy i zdolności autoprezentacyjnych. Prezentowanie mocno Cię stresuje oraz jest niekomfortowe.

Odpowiadasz przed zarządem

Jesteś liderem odpowiedzialnym za prezentacje dla zarządu lub innych interesariuszy. Chcesz skuteczniej przekonywać ich do swojego punktu widzenia.

Wybrane umiejętności, które zdobędziesz podczas kursu

Nauczysz się jak dobierać najlepsze dane w zależności od celu i kontekstu Twojej prezentacji. 

Poznasz tajniki wizualizacji oraz prezentowania danych w przejrzysty i łatwy do zapamiętania sposób.

Poznasz proces, dzięki któremu zbudujesz historię dopasowaną do prezentowanych danych.

Poznasz zasady chunkingu, ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie tego, co chcesz przekazać.

Kurs Storytellingu Danych w liczbach

+2K
Uczestników
Ponad 2000 uczestników

Już ponad 2000 osób przeszło kurs Storytellingu Danych w formie webinarium.

98%
Poleceń
Polecane

98% uczestników poleciłoby ten kurs w swojej organizacji.

95%
Ocen 5/5
Wysoko oceniane

95% uczestników ocenia kurs Storytellingu Danych na 5 w pięciostopniowej skali.

Przykład zastosowania Storytellingu Danych

Tradycyjna prezentacja danych

Wykres znaleziony na prestiżowej stronie pokazujący statystyki wykorzystywania różnych źródeł energii na przestrzeni lat.

Jest słabo czytelny, mało interesujący i nie posiada przekazu perswazyjnego, który moglibyśmy uzyskać, wykorzystując narzędzia Storytellingu Danych.

Prezentacja Storytellingu Danych

Stworzony wykres przedstawia historię o tym, jak przez lata węgiel był głównym źródłem energii wykorzystywanym na świecie. Dane pokazują, że od około 2014 roku ten trend uległ zmianie, wyprowadzając na czoło odnawialne źródła energii.

Obecnej najpopularniejszym źródłem energii na świecie jest energia słoneczna.

Zawartość kursu Storytelling Danych

Po zakupie kursu otrzymasz natychmiastowy dostęp do platformy MirellaPiwiszkis.com, na której znajdziesz wszystkie poniższe materiały.

Bonus 1

Roadmapa do pobrania i wydrukowania: Jak właściwie dobrać wykres do celu prezentacyjnego.

Bonus 2

Pełna prezentacja szkoleniowa do pobrania i przeanalizowania.

Bonus 3

Zniżka na uczestnictwo w stacjonarnych warsztatach Storytellingu Danych.

Kurs prowadzi Mirella Piwiszkis

Jako dyrektor controllingu w branży budowlanej, przez lata obserwowałam nudne, przesycone ilością informacji, nieperswazyjne prezentacje.

Tymczasem, aby osiągnąć sukces w biznesie, często musimy porywać tłumy do naszych idei.

Wykorzystujemy ogromne ilości danych, wrzucając je w wielostronicowe prezentacje, raporty, niewłaściwie dobrane, przeładowane wykresy, które nie są oczywiste dla odbiorcy. Ich treść jest zrozumiała tylko dla nas.

W świecie przeładowanym informacjami, gdzie w ciągu jednego dnia odbieramy 100500 słów, nie dotrzemy w ten sposób do odbiorcy.

Nauczę Cię jak to zmienić!

Dostęp do kursu Storytelling Danych

Indywidualny

Dla osób indywidualnych

  • Natychmiastowy dostęp
  • Nielimitowany czas dostępu
  • Wszystkie dodatki
  • Zniżka na warsztaty
  • Faktura VAT

249 zł z VAT

biznesowy

Dla firm i większych zespołów

  • Dostęp dla całego zespołu
  • Nielimitowany czas dostępu
  • Wszystkie dodatki
  • Zniżka na warsztaty
  • Faktura VAT

Cena zależna od ilości osób

>