Prowadź i Inspiruj. Mindset skutecznego lidera.

Praktyczny kurs zarządzania dla menedżerów i liderów. Oparty o 20 lat doświadczenia i ponad 5000 wyszkolonych menedżerów. Podczas 4 tygodni pracy online z Mirellą Piwiszkis opanujesz kluczowe kompetencje zarządcze, wdrożysz sprawdzone techniki i rozwiniesz mindset skutecznego lidera. Dołącz do drugiej edycji kursu już teraz!

Mirella Piwiszkis

Co sprawia, że pomimo posiadania tej samej wiedzy i tych samych narzędzi, tylko niektórzy odniosą sukces w roli lidera?

To pytanie jest ze mną od wielu lat i było dla mnie inspiracją do rozwoju kariery trenerskiej. Moje ponad 20-to letnie doświadczenie menedżerskie i doświadczenia ponad 5 tys. osób, które przygotowałam do roli menedżera utwierdziły mnie w jednym – o byciu skutecznym liderem decyduje przede wszystkim mindset.

W 2022 roku, po wielu latach prowadzenia zamkniętych szkoleń dla menedżerów, ruszyłam z własnym podcastem „Szkoła Menedżerów”. Był to mój pierwszy krok w kierunku dzielenia się swoja wiedzą i doświadczeniem z szerszym gronem odbiorców niż beneficjenci moich szkoleń, pracownicy dużych firm, za których uczestnictwo płaciły korporacje.

Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Już po pierwszych kilku odcinkach odbierałam wiadomości od doświadczonych i mniej doświadczonych menedżerów, że jest to najlepszy podcast menedżerski jaki istnieje. Że jest bardzo praktyczny z jednej strony, a z drugiej głęboko wyjaśnia mechanizmy psychologiczne rządzące zachowaniem pracowników, jak i relacjami pomiędzy liderem a jego ludźmi.

Najczęściej pojawiającym się określeniem tego co robię jest: “inspirujący”. Osoby te proszą o mentoring, proszą o wsparcie, by być nie tylko lepszymi liderami, ale również lepszymi i szczęśliwszymi ludźmi.

Czas zatem na kolejny duży krok.

W maju wystartowałam z projektem cyklicznego, otwartego szkolenia kohortowego “PROWADŹ I INSPIRUJ. Mindset skutecznego lidera”. W lipcu rusza druga edycja tego szkolenia, zapraszam!

Czy dostaniesz narzędzia? – oczywiście, że tak.
Czy narzędzia są kluczowe? – oczywiście, że nie!

Skoncentrujemy się na kluczowych funkcjach liderskich pracując na sprawdzonych narzędziach, nie zapominając jednak o naszych osobistych ograniczeniach. Mając te same narzędzia jedna osoba odniesie sukces, druga porażkę. Kluczem jesteś Ty, Twój mindset, twoja postawa, sposób myślenia i działania - najpierw musisz skutecznie liderować samemu sobie i nad tym też będziemy pracować.

Jaki jest problem ze szkoleniami dla menedżerów?

Zajmują dużo czasu i nie mają przełożenia na praktykę

Trwają zwykle 2 dni. Który menedżer ma obecnie tyle czasu na rozwój? Albo więc nie pojawia się na szkoleniu (i tak płaci pracodawca) albo równocześnie realizuje inne obowiązki.


W efekcie tylko 13% wiedzy dociera do odbiorcy. Można powiedzieć, że nie wynosi ze szkolenia nic. Praca odbywa się na abstrakcyjnych case’ach, nie osadzonych w biznesie przykładach, nie ma też pomysłu na wdrożenie nowej wiedzy w miejscu pracy.


Finalnie menedżerowie uczestniczą w dziesiątym szkoleniu z feedbacku czy z delegowania, a i tak badania pokazują, że ponad 60% pracowników przez ostatnie pół roku feedbacku nie otrzymała, a liczba liderów dopasowujących sposób zarządzania do sytuacji to tylko 1%. Jak to możliwe? 

Są albo za miękkie albo zbyt narzędziowe.

Prowadzone przez czystych teoretyków lub praktyków bez psychologicznego przygotowania. Większość szkoleń z przywództwa, prowadzonych jest przez przez psychologów, socjologów, pracowników działów HR, którzy nigdy nie zarządzali ludźmi. Za to przeczytali sporo książek, posłuchali Simona Sineka, czy też Maxwella, a czasem zwyczajnie uczestniczyli w innych warsztatach.


Z drugiej strony mamy menedżerów z dużym doświadczeniem, którzy dzieląc się nim i swoją historią przekazują ogrom wartościowej, praktycznej wiedzy. Często jednak nie mają oni doświadczenia trenerskiego, przez co szkolenia bywają źle przygotowane, a uczestnikom kursu trudno jest zrozumieć niektóre zagadnienia i przełożyć je na ich codzienną pracę.

Koncentracja na “What’s new”.

Konsekwencją 2 poprzednich problemów jest oczekiwanie od organizacji, że w kolejnym roku będziemy uczyć nowych modeli, nowych koncepcji. Poprzednie są wyuczone, wyłożone, najczęściej niewdrożone, nic się nie zmieniło w organizacji, w pracy zespołów, w postawach menedżerskich, więc lecimy z kolejnym know-how, stare jest już passe. Modny jest Lencioni to robimy szkolenia z Lencioniego.

Czym jest kurs "Prowadź i inspiruj" i jak rozwiązuje te problemy?

“Prowadź i inspiruj. Mindset skutecznego lidera” jest 4-tygodniowym kursem kohortowym dla młodych menedżerów, jak i dla liderów z dużym doświadczeniem, którzy czują, że nigdy nie zostali dobrze przygotowani do swojej roli, a jednocześnie chcą być sprawni, skuteczni i uważni w prowadzeniu zespołów. 

Kurs będzie kohortowy a nie “pasywny”, ponieważ kohorty charakteryzują się wielokrotnie większym zaangażowaniem i lepszymi rezultatami dla uczestników.

Weźmiesz udział w cotygodniowych zajęciach LIVE ze mną, dostaniesz modele, checklisty, szablony, z których korzystam ja i moi kursanci (ciągle aktualizowane!). Będziesz mógł również konsultować ze mną swoje indywidualne wyzwania, popracujesz też nad swoimi osobistymi ograniczeniami. Zobaczysz co działa, a co nie u innych (pełna transparencja).

Planowane moduły kursu

Moduł 1 - Mindset lidera

Samoświadomość i samoregulacja bazą do rozwoju kompetencji menedżerskich.

Zagadnienia omawiane w module:
 1. 1
  Istota przywództwa. W tym module skupimy się na zrozumieniu, czym jest przywództwo i jaka jest tak naprawdę rola lidera. Co powinien robić lider, by skutecznie przewodzić innym?
 2. 2
  Potencjał liderski. Dowiesz się, jaki jest Twój styl zarządzania i jak przekłada się on na Twoją pracę w roli lidera.
 3. 3
  Dopasowanie stylu liderskiego. Nauczysz się dopasowywać styl zarządzania do wymogów biznesu, organizacji, zespołu i poszczególnych pracowników. Dowiesz się jakie znaczenie ma elastyczność w zarządzaniu dla wyników Twojej pracy.
Rezultaty, które osiągniesz:
 • Rozpoczniesz proces budowania samoświadomości i samoregulacji. Zrozumiesz w jaki sposób ukierunkować swoje myślenie, by rozwijać się i osiągać sukcesy w roli lidera.
 • Zaczniesz zarządzać w sposób elastyczny, dostosowany do sytuacji. Dzięki temu znacząco zwiększysz efektywność swoich działań.
 • Zaczniesz urzeczywistniać cztery zmiany mindsetu, które każdy lider musi wprowadzić, aby odnieść sukces w kierowaniu sobą i innymi.
 • Podejmiesz pierwsze świadome decyzje o kierunkach dalszego rozwoju.

Moduł 2 - Zarządzanie zespołem

Efektywne zarządzanie zespołem zorientowane na wyniki

Zagadnienia omawiane w module:
 1. 1
  Definiowanie dojrzałości pracowniczej. W drugim module szkolenia nauczysz się oceniać dojrzałość pracowniczą członków twojego zespołu w odniesieniu do konkretnych wyzwań, które im stawiasz. Dowiesz się jak efektywnie delegować, motywować i rozwijać swoich pracowników uwzględniając przy tym poznaną dojrzałość pracowniczą.
 2. 2
  Budowanie zespołu. Dowiesz się jak bezpiecznie, konsekwentnie i skutecznie budować samoorganizujący się zespół. Dzięki temu uwolnisz u siebie zasoby potrzebne do tego, by skutecznie zarządzać.
 3. 3
  Narzędzia. Otrzymasz autorskie narzędzia, checklisty i przykłady zarządzania coachingowego, dzięki którym łatwiej wdrożysz zmiany i zwiększysz swoją skuteczność w roli lidera.
Rezultaty, które osiągniesz:
 • Po ukończeniu tego modułu będziesz miał gotową mapę dojrzałości swojego zespołu.
 • Będziesz wiedział czego potrzebują twoi pracownicy, by właściwie wykonywać swoje obowiązki, rozwijać się i osiągać dobre wyniki. Nauczysz się wykorzystywać to w swojej pracy, w różnych jej obszarach, takich jak delegowanie, feedback, czy motywowanie.
 • Zdefiniujesz kolejne kroki w procesie usamodzielniania swoich pracowników.

Moduł 3 - Feedback i feedforward

Lider - propagator feedbacku i feedforwardu.

Zagadnienia omawiane w module:
 1. 1
  Cztery nieoczywiste cele feedbacku. W tym module skupimy się na feedbacku, który jest najważniejszym narzędziem w rękach lidera. Zrozumiesz cele, także te nieoczywiste, jakie ma feedback oraz to w jaki sposób je zrealizować.
 2. 2
  Reakcja na trudne zachowania. Poznasz “sprawdzone w boju” przykłady reakcji na najpowszechniejsze trudne zachowania pracowników w trakcie rozmów feedbackowych
 3. 3
  Best practices. Poznasz najlepsze praktyki w codziennym udzielaniu i przyjmowaniu feedbacku.
 4. 4
  Narzędzia. Otrzymasz autorskie scenariusze, modele i przykłady prowadzenia rozmów dyscyplinujących.
Rezultaty, które osiągniesz:
 • Będziesz wiedział dokładnie po co oraz jak zbudujesz kulturę feedbacku w swoim zespole.
 • Będziesz gotowy do prowadzenia nawet najtrudniejszych rozmów z pracownikami i reagowania na ich trudne zachowania.
 • Zaczniesz dobierać metody udzielania informacji zwrotnej, tak by działać w zgodzie ze sobą, w atmosferze otwartości i zaufania. Rozpoczniesz wykorzystywanie feedbacku jako narzędzia, które zwiększa performance i skutecznie angażuje.

Moduł 4 - Motywacja i automotywacja

Motywacja i automotywacja - w poszukiwaniu indywidualnych driverów pracowników.

Zagadnienia omawiane w module:
 1. 1
  Kategoryzacja driverów motywacyjnych. Poznasz uniwersalne motywatory i nauczysz się rozpoznawać, które z nich mają największe znaczenie dla poszczególnych członków Twojego zespołu w kontekście ich osobowości.
 2. 2
  Baza wskaźników behawioralnych. Otrzymasz autorską bazę wskaźników behawioralnych indywidualnych potrzeb pracowników. Dowiesz się jak zbudować motywacyjną matrycę swojego zespołu.
 3. 3
  Best practices. Poznasz sprawdzone sposoby budowania zaangażowania.
Rezultaty, które osiągniesz:
 • W efekcie po ukończeniu tego modułu będziesz miał gotową matrycę motywacyjną swojego zespołu.
 • Nauczysz się docierać nawet do nieuświadomionych potrzeb twoich współpracowników i zaspokajać je.
 • Zaczniesz projektować indywidualne i zespołowe strategie motywacyjne.

Szczegóły i harmonogram kursu

Termin

Kurs będzie trwał od 6 do 27 lipca 2023 roku.

Sesje live

Odbędą się 4 sesje live - we czwartki, w godzinach 19:00 - 20:30.

Projekty

Pomiędzy sesjami wykonasz projekty w oparciu o omawiane narzędzia zarządzania.

Limity

W kursie może wziąć udział maksymalnie 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kurs “PROWADŹ I INSPIRUJ. Mindset skutecznego lidera” potrwa cztery tygodnie. Startujemy we czwartek, 6-ego lipca. W każdym tygodniu odbędzie się 1,5 godzinna sesja warsztatowa live, obejmująca:

 • Część teoretyczną, gdzie omówię wyczerpująco tematykę danego modułu
 • Część praktyczną w formie projektów, które wykonamy wspólnie

Sesje warsztatowe będą odbywały się we czwartki, w godzinach 19:00 - 20:30.

Przed rozpoczęciem kursu otrzymasz prework do wykonania - kwestionariusz stylu zarządzania. Jest to narzędzie, które pozwoli Ci ocenić, jaki styl zarządzania jest Ci najbliższy i czym on się cechuje. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia odnosząc je do siebie i tego jak w sposób naturalny działasz jako lider.

Pomiędzy sesjami będziesz wykonywał projekty w oparciu o gotowe narzędzia zarządzania, które dostaniesz. To okazja do pogłębienia wiedzy przekazywanej w trakcie szkolenia, dzielenia się doświadczeniami z innymi członkami kohorty (pełna transparentność) i przećwiczenia zdobytych umiejętności.

W pakiecie z kursem otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy Slack dla uczestników kohorty, gdzie będziesz mógł zadawać pytania i wymieniać się doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu.

Harmonogram kursu

 • 6 lipca 2023, godz. 19:00 - 20:30 - Moduł 1: Mindset lidera – samoświadomość i samoregulacja bazą do rozwoju kompetencji menedżerskich
 • 13 lipca 2023, godz. 19:00 - 20:30 - Moduł 2: Efektywne zarządzanie zespołem zorientowane na wyniki
 • 20 lipca 2023, godz. 19:00 - 20:30 - Moduł 3: Lider - propagator feedbacku i feedforwardu
 • 27 lipca 2023, godz. 19:00 - 20:30 - Moduł 4: Motywacja i automotywacja - w poszukiwaniu indywidualnych driverów pracowników

Cena kursu

Możesz dołączyć do kursu inwestując 1935 złotych brutto. Limit miejsc dla drugiej edycji to 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak dołączyć?

Aby dołączyć do kohorty, zarezerwuj swoje miejsce dokonując zakupu w sklepie:

Jeśli chcesz, aby szkolenie sfinansowała dla Ciebie organizacja, przygotowałam treść wiadomości e-mail, którą możesz skopiować, przeredagować i wysłać bezpośrednio do przełożonego. Zobacz treść wiadomości

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz porozmawiać o kursie, napisz lub zadzwoń: biuro@inspire.edu.pl, tel: 601 239 178.

Bonus dla uczestników kursu

Natychmiast po rezerwacji miejsca i dokonaniu płatności otrzymasz bezpłatny dostęp do szkolenia Storytelling Danych. Dzięki niemu zaczniesz tworzyć bardziej inspirujące i przekonujące prezentacje oparte o dane. 

Gwarancja

Jeśli po pierwszym module uznasz, że to szkolenie jest nie dla Ciebie, możesz zrezygnować. Oddamy Ci całość kwoty, którą zapłaciłeś za szkolenie.

Kilka słów o Mirelli Piwiszkis

Właścicielka INSPIRE, Coach, Mentor i trenerka. Prowadzi podcast Szkoła Menedżerów. Absolwentka wydziałów prawa i psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (UW).Mirella zdobywała doświadczenie zawodowe w działach sprzedaży oraz windykacji w firmie DOKA Polska Sp.zo.o. (koncern Umdash). 

W Polsce doświadczenie trenerskie zdobywała współpracując z  firmami szkoleniowymi Profesją Consulting, DGA, ODITK, RCS oraz uczelniami  (UW).

Służyła wsparciem firmom z sektora finansowego i instytucjom administracji publicznej we wdrażaniu modeli kompetencji.

Opinie uczestników moich kursów menedżerskich

Po moim kilkunastoletnim doświadczeniu w biznesie i sprzedaży sceptycznie podszedłem do treningu z technik sprzedaży prowadzonym przez Panią Mirelle. Bo czego jeszcze mogłem się dowiedzieć więcej? Jednak bardzo ciekawie, mądrze i sensownie prowadzone to szkolenie pozwoliło mi ulepszyć swoje umiejętności . Nowo poznane techniki, zwłaszcza te oparte na psychologii sprzedaży, zaimplementowałem i stosuje do dzisiaj w swojej działalności biznesowej. Polecam bo warto!

Andrzej Kozioł - Sales Group Leader SMC

Dzięki pracy z Mirellą chciałam rozwinąć swoje kompetencje w zakresie zarządzania zespołem. Podczas szkoleń poznałam wiele przydatnych metod, sposobów motywowania podwładnych do działania, oraz jakich narzędzi używać do różnych rodzajów pracowników. Po szkoleniach dużo łatwiej było mi przydzielać zadania i badać potrzeby poszczególnych osób z zespołu, co przełożyło się na większe zadowolenie pracowników. Zdecydowanie poleciłabym szkolenia Mirelli w zakresie coachingu, zdobycia wiedzy w zakresie zarządzania ludźmi i zespołami.

Angelika Karbowa - Business & Iintegration Architecture Senior Analyst Accenture

W Accenture współpracujemy z Mirellą od lat. Po kilku szkoleniach, które odbyłam, wiem, że jest ona odpowiednią osobą, aby wspierać menedżerów na wszystkich szczeblach kariery zawodowej. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe szkolenia oraz nasze spotkanie 1:1. Bardzo mi pomogłaś!

Wiola Królewicz - Talent Brand Lead Accenture

I've had a pleasure to use Inspire services as well as to personally observe Mirella's work as a coach. At that time, she created tailor made solution for us - fully addressing & solving the issue we've had. Definitively recommend.

Bartłomiej Czubaszek - HR Manager Neuraxpharm

Dlaczego warto wybrać szkolenie właśnie ze mną?

Perspektywa

Łączę perspektywy - doświadczonego menedżera i psychologa. Mam wieloletnie doświadczenie trenerskie. Jestem coachem, mentorem.

Doświadczenie

Do tej pory przygotowałam do roli menedżera już ponad 5 tys. osób.

Praktyka

Pracuję na postawach, sprawiając, że uczestnicy moich kursów wychodzą z nich pozytywnie nastawieni i faktycznie wdrażają zmiany w swoim działaniu.

>